Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Massey Ferguson | Tractor | 2640, 2675, 2705, 2745, 2775, 2805, 3505, 3525, 3545 | 1610023M94, 1680361M91, 1894729M91 |
Product Specifications
| Shaft Length | 3 1/2" |
|---|---|
| Motor Length | 3 5/8" |
| Number Of Wires | 2 |
| Stud Span | 2 5/16" |
| Type | Double Shaft, Single Speed |
| Overall Length | 11 3/4" |
| Voltage | 12 |
| Shaft Size | 5/16" |
| Overall Diameter | 3" |
| Rotation | Reversible |
