Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | L3710, L4310, L4610 | T0270-72150 |
Product Specifications
| Shaft Length | 1 5/16" |
|---|---|
| Motor Length | 2 5/8" |
| Number Of Wires | 2 |
| Type | Single Shaft, Single Speed |
| Overall Length | 5" |
| Voltage | 12 |
| Shaft Size | 1/4" |
| Overall Diameter | 6 3/4" |
| Rotation | Clockwise |
| Interchange Numbers | AP Air |
