Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | M100, M105, M105S, M108, M110, M110DTC, M110FC, M110XDTC, M120, M125, M126, M135, M95 | 3M760-57030 |
Product Specifications
| Type | Single Shaft |
|---|---|
| Shaft Size | 5/16" |
| Shaft Length | 2" |
| Overall Length | 4.5" w/o Shaft. 6.5" w/ Shaft |
| Overall Diameter | 2.75" |
| Wheel Diameter | 3.75" |
| Rotation | Counter Clockwise |
| Number Of Wires | 2 |
| Voltage | 12 |
| Number Of Speeds | Single |
| Vented Or Non-Vented | Vented |
| Interchange Numbers | AP Air |
