Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | M8950 | 33770-57020 |
Product Specifications
| Type | Single Shaft, Single Speed |
|---|---|
| Shaft Size | 5/16" |
| Shaft Length | 2 1/8" |
| Motor Diameter | 2 3/4" |
| Motor Length | 3 7/16" |
| Rotation | Clockwise |
| Number Of Wires | 2 |
| Voltage | 12 |
| Number Of Speeds | Single |
| Interchange Numbers | AP Air |
