Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| John Deere | Combine | 9560, 9580, 9640, 9660, 9660STS, 9680, 9760 STS | AH222796 |
Product Specifications
| Motor Length | 3 1/4" |
|---|---|
| Number Of Wires | 2 |
| Stud Span | 2 5/16 |
| Type | Single Shaft, Single Speed |
| Voltage | 12 |
| Shaft Size | 5/16" Double Flat |
| Overall Diameter | 3" |
| Rotation | Clockwise |
