Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Tractor | 4W-220, 4W-305, 6060, 6070, 8010, 8070 | 72512754 |
| Case/IH | Combine | 1400, 1640, 1644, 1666, 1688, 1800, 1822, 1844, 2022, 2044, 2055 | 142990C2, 190333A1 |
| Case/IH | Swather | 8830, 8840 | 700710562, 700713942 |
| Ford/New Holland | Backhoe | 550, 555A, 555B, 555C, 555D, 575D, 655C, 655D, 675D, 755B | 86010530 |
| Ford/New Holland | Tractor | 2310, 233, 2600, 333, 3600, 3610, 4100, 4110, 4600, 4610, 5110, 5600, 5610, 5700, 6410, 6600, 6610, 6700, 6710, 6810, 7410, 7600, 7610, 7610O, 7700, 7710, 7810, 7910, 8210, 8530, 8630, 8700, 8730, 8830, 9030E, 9030V, 9184, 9280, 9282, 9384, 9480, 9482, 9484, 9680, 9682, 9684, 9700, 9880, 9882, 9884, TW10, TW15, TW20, TW25, TW30, TW35, TW5 | 190333A1, 86010530 |
| Hesston/Fiat | Swather | 420, 520, 6200, 6400, 8100, 8200, 8400, 8500 | 700710548, 700710562, 700713942, 700713943 |
| International | Combine | 1400, 1420, 1440, 1460, 1470, 1480, 1620, 1640, 1660, 1670, 1680 | 142990C2, 190333A1 |
| International | Swather | 4000, 5000, 5500, 8820, 8825HP, 8830, 8840, 8850 | 142990C2, 17784C5, 190333A1, 700710562, 700713942, 700713943 |
| International | Tractor | 1086, 1486, 1586, 186 Hydro, 3088, 3288, 3388, 3488, 3588, 3688, 3788, 5088, 5288, 5488, 6388, 6588, 6788, 7288, 7488, 786, 886, 986 | 190333A1 |
| Massey Ferguson | Combine | 8560, 8570, 8590 | 1071957M91, 72512754 |
Product Specifications
| Type | Double Shaft, Single Speed |
|---|---|
| Shaft Size | 3/8" |
| Shaft Length | 4 3/8" |
| Motor Diameter | 3" |
| Motor Length | 4 1/4" |
| Overall Length | 13 1/2" |
| Rotation | Reversible |
| Number Of Wires | 2 |
| Voltage | 12 |
| Stud Span | 2 5/16" |
