Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Skidsteer | L553, L555, L783, L785 | 9843214 |
Product Specifications
| Type | Single Shaft, Single Speed |
|---|---|
| Shaft Size | 5/16" |
| Shaft Length | 3/4" |
| Motor Diameter | 3" |
| Motor Length | 2 3/4" |
| Overall Length | 4 23/64" |
| Rotation | Counter Clockwise |
| Number Of Wires | 1 |
| Voltage | 12 |
| Number Of Speeds | 1 |
| Vented Or Non-Vented | Non-Vented |
| Stud Span | 2 5/16" |
| Interchange Numbers | AP Air |
