Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | 1070, 1090, 1170, 1175, 1270, 1370, 1570, 2470, 2670, 770, 870, 970 | A42567, F89750 |
| International | Tractor | 1456, 2856, 826, 856 | 533783R1 |
Product Specifications
| Shaft Size | 5/16" |
|---|---|
| Shaft Length | 1 15/16" |
| Motor Diameter | 3 1/2" |
| Motor Length | 4 1/8" |
| Overall Length | 9" |
| Number Of Wires | 2 |
| Voltage | 12V |
| Stud Span | 2 7/8" |
