Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Allis Chalmers | Tractor | 6690, 8610, 8630 | 72249068 |
Product Specifications
| Type | Double Shaft With Wheels |
|---|---|
| Shaft Size | 5/16" |
| Shaft Length | 2 1/8" |
| Motor Diameter | 2.880" |
| Motor Length | 4 3/4" |
| Overall Length | 9" |
| Number Of Wires | 2 Spade |
| Voltage | 12 |
| Overall Length With Wheels | 13 5/8" |
