Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Tractor | 8775, 8785, 9735, 9745, 9755, 9765, 9775, 9785, DT160, DT180A, DT200A, DT220A, DT240A, LT75, LT75A, LT85A, LT90, LT90A, LT95A, RT100, RT100A, RT110A, RT115, RT120, RT120A, RT130, RT135, RT140A, RT145, RT150, RT155A, RT165A, RT180A, RT95 | 3310831M91, 3907297M91 |
| Caterpillar | Tractor | MT425B, MT445B, MT455B, MT465B, MT475B, MT525B, MT535B, MT545B, MT555B, MT565B, MT575B, MT585B, MT595B, MT635, MT635B, MT645, MT645B, MT655, MT655B, MT665, MT665B | 3310831M91, 3907297M91 |
| Fendt | Combine | 5220, 5250, 5250 Cerea, 8300, 8350 | 3310831M91 |
| Massey Ferguson | Combine | 30, 32, 34, 36, 38, 40 | 3310831M91 |
| Massey Ferguson | Tractor | 3050, 3060, 3065, 3070, 3075, 3080, 3085, 3090, 3095, 3115, 3120, 3120T, 3125, 3125 French, 3140, 360, 3610, 3630, 3635, 3645, 3650, 3655, 3660, 3670, 3680, 3690, 375, 390, 390T, 398, 471, 481, 491, 492, 5275, 5285, 5290, 5300, 5310, 5320, 5425, 5435, 5445, 5445 Tier 3, 5450, 5455, 5455 Tier 3, 5460, 5465, 5470, 5475, 5480, 5608, 5609, 5610, 5612, 5613, 573, 583, 593, 596, 6120, 6130, 6140, 6150, 6160, 6170, 6180, 6190, 6235, 6245, 6255, 6260, 6265, 6270, 6280, 6290, 6350, 6360, 6445, 6455, 6460, 6465, 6470, 6475, 6480, 6485, 6490, 6495, 6497, 6499, 660, 670, 680, 690, 698, 699, 7140, 7150, 7170, 7180, 7465, 7475, 7480, 7485, 7490, 7495, 7497, 7499, 8110, 8120, 8130, 8140, 8150, 8160, 8170, 8180, 8210, 8220, 8240, 8245, 8250, 8260, 8270, 8280, 8450, 8460, 8470, 8480 | 3310831M91, 3900465M91, 3902321M91, 3907297M91 |
| White | Tractor | 6710, 6810, 8310, 8410, 8510, 8610, 8710, 8810 | 3310831M91, 3902321M91 |
Product Specifications
| Type | Double Shaft With Wheels |
|---|---|
| Shaft Size | 5/16" |
| Shaft Length | 2 1/8" |
| Motor Diameter | 2.880" |
| Motor Length | 4 3/4" |
| Overall Length | 9" |
| Number Of Wires | 2 Spade |
| Voltage | 12 |
| Overall Length With Wheels | 14" |
