Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Volvo | Motor Grader | G726B | VOE12734582 |
Product Specifications
| Type | Single Shaft, Single Speed |
|---|---|
| Shaft Size | 5/16" |
| Shaft Length | 1 1/3" |
| Motor Diameter | 3" |
| Motor Length | 4" |
| Overall Length | 5 7/8" |
| Rotation | Clockwise |
| Number Of Wires | 2 |
| Voltage | 24 |
| Number Of Speeds | Single |
| Vented Or Non-Vented | Non-Vented |
| Stud Span | 2 5/16" |
| Interchange Numbers | AP Air |
