Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Excavator | KX161-3 | TA043-72190, TA043-72191 |
Product Specifications
| Type | Double Shaft |
|---|---|
| Shaft Size | 6.80mm, .25" |
| Shaft Length | 30mm, 1.18" |
| Motor Diameter | 60.6mm, 2.38" |
| Motor Length | 69.9mm, 2.75" |
| Overall Length | 158mm, 6.22" |
| Number Of Wires | 2 |
| Voltage | 12 |
| Number Of Speeds | 1 |
