Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| John Deere | Rotary Cutter | 1008, 1408, 1418 |
Product Specifications
| Length Overall | 18-1/4" |
|---|---|
| Length from Center of Hole | 16-1/4" |
| Width | 4" |
| Hole Diameter | 1-1/2" |
| Offset Height | 2-1/4" |
| Rotation | Dual Edge Blade |
| Thickness | 1/2" |
| For Brand | John Deere |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | FH332984, SM39204, TP-W43049, W34298, W39204, W43049 |
