Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Ford | Tractor | 2120, 2N, 4120, 600, 800, 8N, 9N, NAA |
| Massey Ferguson | Tractor | 1100, 1105, 1130, 1135, 1150, TO20, TO30 |
| Minneapolis Moline | Tractor | G705, G707, G708, GB, GBD, GTB, GTC, GVI, UTS, UTSD |
Product Specifications
| Type | Cup |
|---|---|
| Bearing O.D. | 3.671" |
| Bearing O.D. MM | 93.264 mm |
| Overall Width | 0.937" |
| Overall Width MM | 23.800 mm |
| Cup O.D. | 3.672 |
| Cup Width | 0.938 |
| Bearing Type | Tapered Cup/Cone |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 10A10902, 174125, 195052M1, 195161M1, 3038990M1, 3734335M1, 43836, 831363M1, 831363M91, 9N4222, A3720, JD7297, ST863 |
