Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Skidsteer | SR175, SR220, SR250, SV185, SV250, SV300, TR320, TV380 | 84499505 |
| Ford/New Holland | Skidsteer | C232, C238, L218, L220, L225, L230 | 84499505 |
Product Specifications
| Core Length | 23 1/4" |
|---|---|
| Core Height | 12 1/2" |
| Core Width | 4 1/8" |
| Overall Length | 28 1/2" |
| Overall Height | 12 3/4" |
| Overall Width | 6 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Fins Per Inch | 10 |
| Number Of Rows | 4 |
| Interchange Numbers | AP Air |
