Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Skidsteer | SR150, SR150B, SR160, SR160B, SR175B, SR200B, SR210, SR210B, SV185B, TR270, TR270B, TR310, TR310B | 47362351, 51630296 |
| Ford/New Holland | Skidsteer | C227, C327, L213, L216, L218, L220, L221 | 47362351, 51630296 |
Product Specifications
| Core Height | 23 5/8" |
|---|---|
| Core Width | 17" |
| Core Thickness | 3" |
| Overall Height | 28 1/2" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 17 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 1 5/8" x 3/4" Deep |
| Fins Per Inch | 10 Serpentine |
| Number Of Rows | 3 |
| Radiator Type | All Aluminum |
