Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Caterpillar | Combine | CHALLENGER 670 | 71379601 |
| Ford/New Holland | Combine | TR86, TR96, TX36 | 450805, 9508380, 9705764 |
| Ford/New Holland | Swather | 4750V | 9704118 |
| Ford/New Holland | Tractor | 9030E, 9030V, 9184, 9280, 9282, 9384, 9480, 9482, 9484, 9680, 9682, 9684, 9880, 9882, 9884 | 86001191, 9705764 |
| Massey Ferguson | Combine | 8680, 8780, 9690, 9695, 9790, 9795 | 71379601 |
Product Specifications
| Head Type | MD |
|---|---|
| Oil Type | R134 Pag Oil |
| Clutch Diameter | 132mm, 5.19" |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 300cc, 10.14oz. |
| Voltage | 12 |
| Compressor Type | SD7H15SHD |
| Gauge Line | 39.55mm |
