Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Combine | TX36 | 9508380, 9705764 |
| Ford/New Holland | Tractor | 9030V, 9184, 9280, 9282, 9384, 9480, 9482, 9484, 9680, 9682, 9684, 9880, 9882, 9884 | 86001191, 9508380, 9705764 |
| Massey Ferguson | Combine | 8680, 8780, 9790 | 71379601 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7H15HD |
|---|---|
| Head Type | MJ |
| Oil Type | R134 Pag Oil |
| Clutch Diameter | 132mm, 5.19" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 240cc, 8.11oz. |
| Gauge Line | 39.55mm |
