Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Sprayer | 4920 | RE171821, RE245227, RE245228 |
| John Deere | Tractor | 8120, 8120T, 8220, 8220T, 8320, 8320T, 8420, 8420T, 8520, 8520T | RE171821, RE245227, RE245228 |
Product Specifications
| Core Height | 32 5/8" |
|---|---|
| Core Width | 15 3/4" |
| Core Thickness | 3 1/4" |
| Overall Height | 41 1/2" |
| Overall Width | 16" |
| Outlet Hose Size | 2 1/2" |
| Inlet Hose Size | 2 1/2" |
| Fins Per Inch | 10 |
| Number Of Rows | 4 |
| Oil Cooler | NA |
| Radiator Type | All Aluminum |
