Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Jcb | Excavator | JS190, JS200 | 30/926390 |
| Jcb | Wheel Loader | 434S, 435, 435S, 436, 437 | 30/926390 |
Product Specifications
| Diameter | 3" |
|---|---|
| Overall Height | 10.09" |
| Fitting Inlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6, 3/8" Female O-Ring |
| Male Switch Port | 2, M10 |
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | Yes |
| Relief Valve | N/A |
| Sight Glass | Top |
| Mounting Bracket | N/A |
| Interchange Numbers | AP Air |
