Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Skidsteer | SVL75-2C, SVL75C, SVL90-2C, SVL90C, SVL95-2SC | K7711-87610 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Core Height | 12 1/4" |
| Core Width | 16 1/2" |
| Core Thickness | 5/8" |
| Overall Height | 12 1/4" |
| Overall Width | 17 15/16" |
| Fitting Inlet | Pad |
| Fitting Outlet | Pad |
| Switch Port | N/A |
| Fins Per Inch | 14 |
| Interchange Numbers | AP Air |
