Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | M110, M110DTC, M110FC, M120, M7580, M8580, M9580 | 33770-50042 |
Product Specifications
| Type | RTF |
|---|---|
| Core Height | 12 1/4" |
| Core Width | 17 1/2" |
| Core Thickness | 1 3/4" |
| Overall Height | 14" |
| Overall Width | 21" |
| Fitting Inlet | Male Insert O-Ring 22mm 1.5 Pitch |
| Fitting Outlet | Male Insert O-Ring 16mm 1.5 Pitch |
| Switch Port | N/A |
| Fins Per Inch | 12 |
