Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | MAXXUM 125 LIMITED, MAXXUM 125 PRO, PUMA 115, PUMA 125, PUMA 140, PUMA 155 | 87641371, 87726038 |
| Ford/New Holland | Tractor | T6030, T6050, T6070, T6080 | 87641371, 87726038 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Core Height | 20 1/2" |
| Core Width | 15 5/8" |
| Core Thickness | 7/8" |
| Overall Height | 21 1/4" |
| Overall Width | 19 1/2" |
| Fitting Inlet | Pad |
| Fitting Outlet | Pad |
| Switch Port | N/A |
