Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Excavator | KX040-4, KX057-4, KX080-4, U55-4 | RD451-93900 |
| Kubota | Skidsteer | SVL75-2C, SVL75C, SVL90-2C, SVL90C, SVL95-2SC | RD451-93900 |
| Kubota | Tractor | B2650, B3350, L3240, L3540, L3560, L3940, L4060, L4240, L4740, L4760, L5240, L5740, L6060, M100, M110GXDTC, M4-071, M5-091, M5-111, M6-101, M6-111, M6060, M6S-111, M7060, M8560, M9960 | RD451-93900 |
Product Specifications
| Compressor Type | SVO7E |
|---|---|
| Oil Type | ND-Oil 8, Pag 46 |
| Clutch Diameter | 111mm, 4.38" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | 7/16" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | N/A |
| Gauge Line | 59mm, 2.32" Top Ear to Center of Groove |
