Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Jcb | Dump Truck | 718 | 123/04999 |
| Jcb | Wheel Loader | 426B | |
| Terex | Truck | TA30 Articulated Truck |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7H15 |
|---|---|
| Head Type | JD |
| Oil Type | R134 Pag Oil |
| Clutch Diameter | 125mm, 4.92" |
| Voltage | 24 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 270cc, 9.1oz. |
| Gauge Line | 39.55mm |
