Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Land Pride | Rotary Cutter | RC2515, RC3615, RC3712, RC3715, RCF2760, RCF3010, RCF3610, RCFM3010, RCFM3610, RCG3712, RCG3715, RCGM3712, RCGM3715, RCM3615, RCM3712, RCM3715, RCR2510, RCR2560, RCR2572, RCR2660, RCR3515, RCRM2510 |
Product Specifications
| Length Overall | 25" |
|---|---|
| Length from Center of Hole | 22-1/2" |
| Width | 4" |
| Hole Diameter | 1-1/2" |
| Offset Height | 2-3/8" |
| Rotation | Counter Clockwise - Updraft |
| Thickness | 1/2" |
| For Brand | Land Pride |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 820-137C |
