Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Rhino | Rotary Cutter | A960, HF315, PC1547, PC1547A, SE10-4, SE15, SE15-4, SR10M, SR15, SR15M, SuperFlex 15, Turbo 120, TW120, TW60 |
Product Specifications
| Length Overall | 20-1/8" |
|---|---|
| Length from Center of Hole | 18-1/8" |
| Width | 4" |
| Hole Diameter | 1-1/2" |
| Offset Height | 2-1/2" |
| Rotation | Clockwise - Updraft |
| Thickness | 1/2" |
| For Brand | Rhino |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 8590T, A8590 |
