Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| H&S | Hay Rake | 3108, 3110, 3112, 5114, 5116, 6116, 6118, 6120, 6122 |
| John Deere | Hay Rake | WR3108, WR3110, WR3112, WR3414, WR3416, WR3417, WR5417 |
| New Holland | Hay Rake | DuraVee 1225, DuraVee 1428, DuraVee 1631, ProCart 1225, ProCart 1428 |
| Rhino | Hay Rake | RDF12, RDF14, RDF16, VRX12, VRX14 |
Product Specifications
| Length | 60 |
|---|---|
| Width | 60 |
| Bolt Holes | 6 Holes 11 mm |
| Bolt Pattern | 135 mm ( 5.31 Inches ) |
| Center Hole | 81 mm ( 3.18 Inches ) |
| Color | Black |
| Diameter | 60 Inches |
| Direction | Left Hand Straight Tines |
| Replacement Tines | OT2B |
| Tine Diameter | 7.50 mm |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 230.280, Requires LTL Shipping |
