Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Bush Hog | Hay Rake | EWR1023, EWR820, XLRR1022-1, XLRR1226-1, XLRR819-1 |
| Case IH | Hay Rake | WR102, WR201, WR302 |
| DuraBilt | Hay Rake | DRS10, DRS12, DRS8 |
| H&S | Hay Rake | 4112, 4114, 4116, TR/9-3W, TR/9-S, TR7, TR9 |
| John Deere | Hay Rake | WR1212, WR1214, WR1216 |
| M&W | Hay Rake | ER10, ER12, ER8 |
| Rhino | Hay Rake | ER10, ER8, RDF12, RDF14, RDF16, VR10, VR12, VR8, VRX12, VRX14 |
Product Specifications
| Bolt Holes | 6 Holes 11 mm |
|---|---|
| Bolt Pattern | 133 mm ( 5.24 Inches ) |
| Center Hole | 81 mm ( 3.18 Inches ) |
| Color | Black |
| Diameter | 55 Inches |
| Direction | Left Hand Straight Tines |
| Replacement Tines | HST176B / 210621B |
| Tine Diameter | 7.00 mm |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 5620-90455, Requires LTL Shipping |
