Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Versatile | TRACTOR | 1156, 256, 276, 756, 836, 846, 856, 876 | V70965 |
| Versatile | Tractor | 936, 946, 956, 976 | V70965 |
Product Specifications
| Male Switch Port | N/A |
|---|---|
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | Yes |
| Relief Valve | Fuse Plug |
| Diameter | 3" |
| Overall Height | 10" |
| Fitting Inlet | # 8, 1/2" Male O-Ring |
| Fitting Outlet | # 6, 3/8 Male O-Ring |
| Mounting Bracket | N/A |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
