Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| John Deere | Feller Buncher | 759G, 759J | 843010700 |
| Versatile | TRACTOR | 1156, 256, 276, 756, 836, 846, 856, 876 | V70966 |
| Versatile | Tractor | 936, 946, 956, 976 | V70966 |
Product Specifications
| Diameter | 2.50" |
|---|---|
| Overall Height | 7.68" |
| Fitting Inlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #8, 1/2" Male O-Ring |
| Male Switch Port | N/A |
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | N/A |
| Relief Valve | N/A |
| Sight Glass | N/A |
