Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Kioti | TRACTOR | DK45C, RX6010PC | E5800-87291, T4145-87291 |
| Kioti | Tractor | DK50C | E5800-87291 |
| Mahindra | TRACTOR | 5010, 6010, 6110, 6910 | 14628303200, 717114 |
| Mahindra | Tractor | 2538, 2545, 4510 | 14628303200, 717114 |
| TYM | TRACTOR | T603, T723 | 14628303200, 717114 |
Product Specifications
| Compressor Type | Delphi SP-10 |
|---|---|
| Head Type | 3 Ear, 2.20" Between Ears |
| Oil Type | Pag 100 |
| Clutch Diameter | 121mm, 4.76" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | 1/2" |
| Oil Quantity | 150 mil |
| Gauge Line | Top Ear: 1.70" - Bottom Ear: .71" |
