Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | M6800 | 3A111-17100 |
Product Specifications
| Core Height | 17 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 18 1/2" |
| Core Thickness | 2 1/2" |
| Overall Height | 21 5/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 19 7/8" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" Lower Right |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" Upper Left |
| Filler Neck Height | 1 5/8 ID x 3/4 Deep |
| Fins Per Inch | 12 Serpentine |
| Number Of Rows | 4 |
| Oil Cooler | No |
| Interchange Numbers | AP Air |
