Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Crawler | 655B, 750, 750B, 750C, 755B, 850B, 850C | AT163728, SE501467, TY6783 |
| John Deere | Motor Grader | 670B, 670D, 672B, 672D, 770B, 770BH, 772B, 772BH | AT163728, SE501467, TY6783 |
| John Deere | Wheel Loader | 744H Wheel | AT163728, SE501467, TY6783 |
Product Specifications
| Compressor Type | 10PA17C |
|---|---|
| Head Type | N/A |
| Oil Type | R134 Pag Oil |
| Clutch Diameter | 5.748", 146mm |
| Voltage | 24 |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 230cc, 7.77oz. |
| Gauge Line | 35mm, 1.39" |
