Find Your Parts
Search
Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tractor Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | I |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 3 |
| Tractor Yoke Size | 1-3/8" 6 Spline |
| Tractor Yoke Lock Type | Quick Disconnect |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.06 Inch / 27.0mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2.76 Inch / 70.00mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 102-8306, 111000, 343-1113, 4611006, 4B31006, 65356, 658-83012, 65883012, 83012, ABP507030351A, BYQ3-11-1-138, BYQ3111138, WYQ3-11-1-138, WYQ3111138 |
