Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Kuhn | Disc Mower | GMD44, GMD44HD, GMD55, GMD55HD, GMD66, GMD66HD, GMD77HD |
Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tractor Yoke |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 5 |
| Tractor Yoke Size | 1-3/8" 6 Spline |
| Tractor Yoke Lock Type | Quick Disconnect |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.19 Inch / 30mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 3.13 Inch / 79mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 102-6506, 343-1103, 4B51006, 64608, 658-85012, 65885012, 85012, ABP507050351A, BYQ5-00-1-138, BYQ5001138, S.6118, S6118, Y55-0610, Y550610 |
