Find Your Parts
Search
Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tractor Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | 2500 |
| Tractor Yoke Size | 1-3/4" 20 Spline |
| Tractor Yoke Lock Type | Safety Slide Lock |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.42 Inch / 36.00mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 3.50 Inch / 88.80mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 1007920, 101-7920 |
